Kviečiame į Tarptautinio Šostakovičiaus Euritmijos Ansamblio Vargonų projekto „Adomas – žmogus tarp šviesos ir tamsos“ pasirodymus Vilniuje ir Kaune.

Tą akimirką, kai šviesa atsiskiria nuo tamsos, atsiranda dualumas. Tai, kas pradžioje buvo vienis, neišvengiamai skyla į dvi savarankiškas jėgas. Šių jėgų centre – Adomas (senąja hebrajų kalba “žmogus”). Jo kaip žmonijos reprezentanto virsmo kelias programoje įgauna matomą pavidalą sąveikaujant skirtingiems menams: euritmijai, vargonų muzikai, draminės vaidybos bei kalbos menams, dainavimui ir apšvietimui bei įvairioms kalboms (senajai hebrajų, olandų, vokiečių bei rusų).
Šiandieninis modernus mūsų pasaulis yra paženklintas visuotiniu nesusikalbėjimu, kurio dramatiką geriausiai atskleidžia Babelio bokšto istorija. Žmogus nebesupranta žmogaus. Ieškodami išeities viltingai žvelgiame į ateitį, kurios impulsą savyje neša Sekminių slėpinys.

Programa ‒ tai odė vargonams, instrumentui su įvairiomis orkestrinėmis galimybėmis, savo skambėjime į vieną dermę vienijančiam daugybę itin savitų garsų.

Programoje skambės S.Gabaidulinos, A.Šnitkes, J.S.Bacho, A.Pärto vargoninės muzikos kompozicijos bei M.Wierzcholovski vargonų improvizacijos. Įvairiomis kalbomis prabils ir per judesį regimais taps poetų H.Marsmano (olandų k.), A.Remizovo (rusų k.) ir I. er Veer (vokiečių k.) eilės bei pirmosios Švento Rašto, Pradžios knygos eilutės senąja hebrajų kalba.

Vargonų projekte dalyvauja 14 skirtingų disciplinų menininkų, kilusių iš Nyderlandų, Lenkijos, Lietuvos, Izraelio, Rusijos, Gruzijos ir Ukrainos.

Tarptautinis Šostakovičiaus Euritmijos Ansamblis susikūrė 2006 metais, minint kompozitoriaus 100-sias gimimo metines. Per savo 13 gyvavimo metų Ansamblis su didesnės ir mažesnės apimties programomis suaugusiems bei vaikams ne kartą lankėsi Nyderlanduose, Belgijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Rusijoje. 2018 metais dvi programas iš jo repertuaro pirmą kartą turėjo galimybę pamatyti ir žiūrovai Ukrainoje.

Informacija apie renginius:

  • 2019 08 29 Kaune – Šv. arkangelo Mykolo (įgulos) bažnyčia (Kauno Soboras), Nepriklausomybės a.14, pradžia 20:00
  • 2019 08 30 Vilniuje – Šv.Jonų bažnyčia, Šv.Jono g. 12, pradžia 20:00

Bilietus galite įsigyti www.tiketa.lt bei renginių vietose
Informacija pasiteiravimui: +37065626934 (Vilniuje) ir +37065677335 (Kaune)

Renginio skrajutė čia >>>

 

Projekto „Adomas – žmogus tarp šviesos ir tamsos“ pasirodymai Vilniuje ir Kaune
Tagged on: