Nuo 2020 m. rugsėjo Kauno Valdorfo mokykloje ir Klaipėdos Gamtos mokykloje pradėjo veikti Pradžios klasės.

Pradžios klasės veikla yra skirta priešmokyklinio amžiaus vaikams (t.y. tiems vaikams, kuriems kalendoriniais metais sueina 6 –eri metai).
Pradžios klasė – tai laikas, kai vaikai pamažu, neskubėdami žengia žingsnį pirmosios klasės link. Didžiausias dėmesys skiriamas vaikų emocinei sveikatai ir socialiniams gebėjimams: žaidimams ir mokymuisi kartu su bendraamžiais neprarandant savo individualumo, puoselėjant bendražmogiškąsias vertybes ir laikantis bendrų klasės susitarimų. Tai laikas, kai vaikai mokosi nurimti, susikaupti, palaukti / išlaukti, atjausti šalia esantį.

Ugdomąjį turinį vaikai išgyvena per žaidimą, pasakų/istorijų klausymąsi, menines veiklas, kūrybinius projektus, dainavimą, ritminius žaidimus, kūrybines inspiracijas. Visa tai apipinama ritualais, padainavimais, pažaidimais, muzikiniais intarpais, kurie vaikus nuramina ir nuteikia veiklai, pažadina jų kūrybines galias, suteikia veiklai subtilumo, švelnumo, žaismingumo pojūtį.

Šeštaisiais gyvenimo metais vaikai susipažįsta ir išgyvena pirmąsias aplinkoje esančias geometrines formas. Per pasakas ir žaidybines veiklas į vaikų pasaulį atkeliauja raidės ir skaitmenys. Stebėdami aplinką, liedami akvarelę, dirbdami darbelius vaikai ugdo(si) valią.
Kviesdami šešiamečius į Pradžios klasę išsaugome harmoningą nusistovėjusią darželio gyvenimo tėkmę, sukurdami priešmokyklinukams erdvę ir laiką išbandyti save specifiškai priešmokyklinėse veiklose.

 

Ilonos Kačerauskienės nuotraukos: https://photos.app.goo.gl/gxutA3aFigJQrhpy7

 

Pradžios klasės Kaune ir Klaipėdoje